19. ročník Divadelného festivalu pre základné, stredné a jazykové školy

Katedra anglistiky a amerikanistiky, Katedra germanistiky a Katedra romanistiky FF UKF Nitra v spolupráci s Okresným úradom Nitra, odbor školstva usporiadali v dňoch 25. – 27. 4. 2018 už 19. ročník Divadelného festivalu pre základné, stredné a jazykové školy.
Všetky prezentované predstavenia spájalo neutíchajúce nadšenie a radosť zo sprostredkovania neopakovateľného divadelného zážitku na vopred určenú tému, ktorou bola tento rok mimoriadne aktuálna téma Nádej. Žiaci si počas troch dní konania festivalu pripravili predstavenia v rôznych cudzích jazykoch, najmä v anglickom, ale i nemeckom, francúzskom a španielskom. Tento ročník festivalu privítal 25 škôl a diváci mali možnosť vidieť spolu 29 pútavých vystúpení. Každý festivalový deň slávnostne otvorili prodekani FF UKF doc. PhDr. Jarmila Jurová, PhD., PhDr. Ľuboš Török, PhD., a doc. PhDr. Martin Hetényi, PhD., spolu s predsedníčkami poroty. Divadelný festival 2018 priniesol nápadité a originálne stvárnenia témy, výborné herecké výkony, jedinečné kostýmy, rekvizity i kreatívne hudobné a tanečné vystúpenia.